Wykładziny Hodowlane

WYKŁADZINY HODOWLANE DO STAJNI I OBÓR (MATY DLA ZWIERZĄT) 

Wysokiej jakości wykładziny gumowe stanowią doskonałe maty dla koni i innych zwierząt hodowlanych. Produkty sprawdzają się w stajni oraz oborze. Elastyczność materiału wychodzi naprzeciw aparatowi ruchowemu koni. Minimalizuje ryzyko skaleczenia podczas upadku. Ponadto sprężyste podłoże odznacza się właściwościami antypoślizgowymi i zapewnia zwierzętom wygodę.

Gumowa płyta, służąca jako podłoże, gwarantuje także odpowiednią izolację. Jest to szczególnie istotna cecha, jaką powinny odznaczać się maty dla koni i innych zwierząt. Chroni je przed wychłodzeniem. Nawierzchnia jest ciepła i izoluje podłogę od zimna w dobrze wietrzonych stajniach. Gumowe płyty w stajniach są higieniczne.

 

Gumowe wykładziny hodowlane SEMAGWykładziny Hodowlane Semag produkcja
 
Każda płyta postawiona jest, tak jak budowle na palach, na gumowych stopkach, które zapewniają sprawny odpływ płynów do następnego kanału i tworzą powietrzne wypustki pomiędzy podłożem a gumową płytą. Końskie łajno może być szybko usunięte. Gospodarowanie podściółką dla koni w sporej mierze zostaje zredukowane: zakup, zaopatrzenie, transport i problemy związane z pozbywaniem się materiału zostają zminimalizowane. Codzienne oczyszczanie boksów przebiega bardzo sprawnie i bez większego wysiłku, a przy tym wielkość odpadów jest mniejsza. W celu zapewnienia odpływu uryny, gumowe maty dla koni i innych zwierząt powinny być raz w tygodniu spłukiwane wodą (pod wysokim ciśnieniem).

 

MATY WYKONANE Z PEŁNEJ GUMY 

 
Właściwości
 • maty wykonane są ze specjalnej mieszanki gumowej z włókniną, przez co maty charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością
 • na górnej powierzchni maty posiadają antypoślizgowy bieżnik o strukturze "plastra miodu" zapewniający bezpieczeństwo
 • na dolnej stronie przylegającej do podłoża znajdują się wypustki zapewniające odpływ wody i wentylację powietrza
 • standardowa twardość mat 75 ShA
Maty hodowlane Semag WH
 
MATY DO STAJNI TYP WH15 i WH20

Proponujemy do pomieszczeń w stajni komfortowe profilowane, nienasiąkalne maty gumowe WH15 lub WH20. Maty posiadają antypoślizgowy bieżnik na powierzchni górnej zapewniający bezpieczeństwo oraz specjalne wypustki zapewniające odpływ wody i wentylację powietrza na dolnej stronie przylegającej do podłoża stajni. Maty mogą być stosowane również w ciągach komunikacyjnych i karuzelach.

Trociny zamiast tradycyjnej słomy wysypane na wykładzinach gumowych Semag WH15 WH20 zapewniają optymalizację kosztów utrzymania czystości i zapewniają optymalne środowisko dla konia.

Maty Hodowlane Semag WHWykładziny Hodowlane Semag WH

Maty WH15 oraz WH20 oferujemy w postaci płyt 1,2 x 2,5m lub w rolce o maksymalnej szerokości 1,8 m i długości do 50 m.

 

TYP WH15 - mata hodowlana o grubości 15 mm (grubość 10 mm + 5 mm wypustki)

TYP WH20 - mata hodowlana o grubości 20 mm (grubość 15 mm + 5 mm wypustki)

Standardowa grubość może być korygowana od min. 8 mm do 30 mm zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.

 

WYKŁADZINY HODOWLANE (LEGOWISKOWE) DLA KRÓW TYP WH25

Wykładziny WH25 produkowane są z gumy zapewniającej komfort leżenia zwierząt. Górna powierzchnia posiada antypoślizgową fakturę. Dolna powierzchnia posiada profil zapewniający odpływ cieczy oraz izolację w postaci komór powietrza.

Wykładzina hodowlana dla krów Semag WH25

Wykładzina WH25 jest produkowana w postaci płyt 1,2 x 2,8m i grubości 25 mm.

 

MATY PODŁOGOWE DO PRZYCZEP TYP MK1

Mata podłogowa do przyczep MK1 wzmocniona tkaniną. Stosowana do wyłożenia przyczep przeznaczonych do przewozu koni i bydła. Posiada specjalnie profilowaną powierzchnię górną ze względu na kopyta i ewentualne podkucie. 

Produkowana w wymiarze uzgodnionym z Klientem, maksymalna szerokość maty MK1 to 850 mm. Maty mogą być łączone poprzez klejenie. Wykonujemy formaty i kształty wg dostarczonego rysunku.

 
TRAP NA WEJŚCIE DO PRZYCZEPY TYP MK2

Trap MK2 stosowany jest do wyłożenia wejścia do przyczepy przeznaczonej do przewozu koni i bydła. Umożliwia bezpieczny załadunek zwierząt na pojazdy, rampy, itp. Mata MK2 produkowana jest z gumy trudnościeralnej wzmocnionej włókniną.

Produkowana w wymiarze 1460 x 1700 mm. Elementy mogą być wielokrotnie łączone ze sobą poprzez klejenie.

Kostka gumowa

Podobne właściwości posiada kostka gumowa. Odznacza się charakterystyczną budową, która umożliwia bardzo prosty montaż. Materiał ten można w prosty sposób ułożyć bez względu, czy stajnia jest dopiero budowana, czy też remontowana. Produkt można bardzo szybko dostosować do pożądanych wymiarów z wykorzystaniem ręcznej piły. Nawierzchnia wykonana z kostki gumowej jest miękka i bardzo przyjazna dla zwierząt. Wykazuje odporność na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne, a przy tym można ją w bardzo prosty sposób oczyścić.

 • Wykładziny Hodowlane - Zdjęcie 1

  Wykładziny Hodowlane - Zdjęcie 1

 • Wykładziny Hodowlane - Zdjęcie 2

  Wykładziny Hodowlane - Zdjęcie 2

 • Wykładziny Hodowlane - Zdjęcie 3

  Wykładziny Hodowlane - Zdjęcie 3

 • Wykładziny Hodowlane - Zdjęcie 4

  Wykładziny Hodowlane - Zdjęcie 4

Sklep online - zapraszamy wejdź

Aktualności

Co na taras zamiast płytek?

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Referencje

ZOBACZ

Realizacje

Zobacz co już zrobiliśmy!

ZOBACZ